הסדר סולר

הסדר סולר – מערכת מקוונת לרישום עוסקים להסדר הסולר ע"י מייצגיםהסדר סולר

ביום 30.6.2019 נפתחה על ידי רשות המיסים, מערכת מקוונת לרישום עוסקים לטובת הסדר סולר, המאפשרת למייצגים שמקושרים לשירות עיבודים ממוכנים (שע"מ), לרשום עוסקים להסדר הסולר באמצעות יישום מקוון, בקלות ובמהירות.

כל זאת, במטרה לייעל, לשפר ולהקל את תהליך הרישום עבור כלל הציבור והמייצגים בפרט.

מהו החזר מס בלו על סולר?

עוסקים מורשים הרשומים במע"מ, רשאים לקבל החזר כספי עבור מס בלו ששילמו בגין צריכת סולר לרכבים וציוד המשמשים אותם בעבודתם לייצור הכנסה שוטפת. מס בלו הינו מס עקיף על צריכת מוצרי דלק, המנוכה באופן אוטומטי מחשבונית המס הניתנת על ידי מוכרי הסולר – תחנות וחברות הדלק השונות.

את החזר המס על סולר ניתן לתבוע לגבי שימוש ברכבים מנועיים המנויים בחוק, ביניהם רכב מסחרי מעל 10 טון המחזיק ברישיון מוביל, אוטובוס שמשקלו יותר מ-5 טון, מוניות, טרקטור המשמש לחקלאות, רכב ללימוד נהיגה ועוד.

בנוסף, ציוד הנדסי כהגדרתו בחוק המופעל על סולר וחומרי בעירה סולריים בהם משתמשים במפעלי תעשייה לייצור ועבודה שוטפים, ספינת דייג שעובדת על סולר.

יש לציין, כי שיעור הבלו על צריכת הסולר משתנה בהתאם לתחום העיסוק הספציפי ונקבע מדי חודש על ידי רשות המיסים במשרד האוצר.

התנאים לקבלת החזר סולר

את ההחזר זכאים לתבוע עוסקים מורשים במע"מ, הרשומים כבעלים של הרכבים המנועיים או הציוד המשמשים לייצור ההכנסה, בכפוף להצגת חשבוניות מס כחוק. לגבי שימוש ברכב מנועי או ציוד מושכרים, נדרש העוסק להצהיר על כך ולהראות כי מדובר בהשכרה.

יתרונות השימוש במערכת המקוונת

רישום העוסקים למערכת המקוונת ע"י מייצגים הוא פשוט, קל ומהיר, כאשר הנתונים אותם יש להזין נבדקים ומאושרים מידית. כך לדוגמה, בדיקה שהעוסק אכן רשום בתור עוסק מורשה, זכאות הרכב המנועי להחזר ועוד.

כמו כן, ניתן לסרוק ולצרף את כל המסמכים הנדרשים ישירות למערכת והם נשמרים בה, במידת הצורך ניתן אף להשלים פרטים לתוך המערכת, ישנה בקרה שוטפת של סטטוס הטיפול בפניות, בסיום התהליך מועבר באמצעות הדואר, אישור על השלמת רישום העוסק.