שירותי רואי חשבון

בוררות עסקית

גישור וישוב סכסוכים

בוררות עסקים נדרשת במצבים בהם עולה מצב של חוסר הוגנות בין צדדים אם ברמה העסקית ואם ברמת קבלת החלטות.  את רוב הקונפליקטים אפשר לפתור בבית משפט, אך רצוי להימנע מכך שכן מדובר בתהליך ארוך, מסורבל ומעיק כלכלית. זאת הסיבה שמומלץ להיעזר בשירות מגשר שהוא גם רואה חשבון שמבין במספרים

בוררות עסקית

חוק הבוררות, התשנ"ו-1968, קובע דרך ליישב סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, והוא נשען על הסכמת הצדדים לפנות לפתרון מהיר ויעיל של הסכסוך ביניהם בפני בורר. הואיל והליך בוררות נשען על החוק, ערעור פס"ד של בורר אפשרי במקרים קיצוניים בלבד, כגון – כאשר מתגלה לאחד הצדדים במהלך הליך בוררות כי לצד השני ישנו קשר עם הבורר ועקב כך לדעתו פסק הדין של הבורר נוטה לצידו של הצד שכנגד. גישור הינו שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים, שבו גורם ניטרלי מסייע לצדדים לסכסוך להשיג הסכם בעניין שבו לצדדים יש אינטרס משותף יחד עם חילוקי דעות.

גישור ויישוב סכסוכים

לעומת הליך בוררות, תהליך גישור אינו נשען על החוק, ומי מהצדדים אינו חייב להסכים להצעות המגשר לפתרון הסכסוך בין הצדדים, ואזי הסכסוך חוזר לדיון בבית המשפט.יש לציין כי בשנים האחרונות קיימת נטייה הולכת וגוברת בבית המשפט, להעביר סכסוכים בין צדדים לתהליך של גישור.

למה מגשר שהוא גם רואה חשבון?

ברוב המקרים זרע הסכסוך הינו עסקי ותלוי במספרים. רואה חשבון מיומן שעבר הליכי גישור , בקיא בקריאת מצבים פיננסיים, מודע לרווחים מול הפסדים ואף יכול לצפות את המצב העתידי. בנוסף, הוא אמנם אינו משפטן, אך מכיר חקיקה רלוונטית בתחום. לכן, במצבים בהם עולה אתגר על רקע כלכלי, או צד אחד חש שנעשה לו עוול, רואה חשבון הוא זה שיכול לשלוף את המידע הרלוונטי ולנהל את התהליך בצורה המכבדת את שני הצדדים ומביאה להסכמה ושביעות רצון הדדית.

רו"ח יעקב גרינברג, הינו חבר במרכז לבוררות ולגישור של לשכת רואי החשבון בישראל, ויש לו ניסיון רב כבורר וכמגשר.

כבר 60 שנה שאנחנו מלווים את הלקוחות שלנו להצלחות

073-7374374  דברו איתנו

גלילה לראש העמוד